8 KROKÓW DO SUKCESU

“WIELU LUDZI MARZY O WŁASNYM BIZNESIE, LECZ NIEWIELU ODWAŻA SIĘ
REALIZOWAĆ SWOJE MARZENIA”

Eytan Dahan

Skoro czytasz tego e-booka, wychodzę z założenia, że ta decyzja została przez Ciebie podjęta już jakiś czas temu. Być może każdego dnia szukasz sposobów na osiągnięcie czegoś więcej w Twoim biznesie, w Twojej firmie. Każdego dnia szukasz jak się rozwijać i jak osiągnąć spełnienie – zawodowe i życiowe.
Jeśli tak jest w Twoim przypadku, to mamy wiele wspólnego.

Mój pierwszy biznes uruchomiłem w roku 1984, mając 21 lat. Pragnąłem żyć na własnych warunkach, tak jak JA chcę i zajmować się z tym co sprawia MI przyjemność. Chciałem być otoczony ludźmi, którzy mi odpowiadają, z którymi mogę mieć wspólny język, dzielić się marzeniami, pracować z przyjemnością, “burzować mózgiem” i robić coś wspaniałego dla siebie i dla ludzi w moim otoczeniu.

Posiadanie własnego biznesu kojarzy mi się z WOLNOŚCIĄ.

Biznes jest sposobem na realizację życia, którego pragnę. Jest robieniem czegoś dobrego dla innych i przy okazji godnym zarabianiem. Praca dla siebie daje poczucie życia bez OGRANICZEŃ.

Przez wiele lat prowadząc własny biznes w różnych branżach, z różnymi zasięgami terytorialnymi i różnymi osiągnięciami, żonglowałem często pomiędzy “WOLNOŚCIĄ”, a ograniczeniami.

To zjawisko zaciekawiło mnie bardzo i postanowiłem wejść w nie głębiej. Zadaję sobie pytanie, jak to jest możliwe, że posiadając własny biznes, sukces nie jest stałą wartością? Jak to jest, że raz zarabiam dużo, a raz tracę? Jak to jest, że mimo posiadania swojej firmy, wcale tak często nie pracuję na “własnych warunkach”?

Wiele lat spędziłem, studiując nauki o zarządzaniu i finansach, uczestniczyłem w wielu szkoleniach i warsztatach, by wspierać moją działalność biznesową. Po ponad 35 latach praktycznego doświadczenia w uruchamianiu i zarządzaniu własnymi or cudzymi biznesami, doszedłem do kilku wniosków, które stanowią etymologię sukcesu w biznesie.

Te, ponad 35 lat praktycznego doświadczenia spakowałem i zsumowałem w ośmiu prostych (niekoniecznie łatwych) punktach. Starałem się, by tekst był krótki i konkretny – co nie znaczy, że wdrożenie tych punktów jest proste i łatwe.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu inspirację do refleksji, działania i realizacji tego, co dla Ciebie jest wartością w Twojej firmie i w życiu.