„TYLKO SŁOWO NADAJE RZECZOM ISTNIENIE REALNE”
OSCAR WILDE

Kiedy już masz swój obraz w głowie, kiedy już znasz swoją pasję, czas na ustalenie Idei Twojej firmy.

Jak wiesz, każdy biznes powstał w jakimś określonym celu i aby istniał przez lata, powinien dostarczyć wartości dla swoich odbiorców.

Nieraz zdarzało mi się uruchomić biznes lub włączyć się do istniejącego już biznesu tak po prostu. Bez głębokiego zastanowienia się co ta firma robi, dla kogo i co w tym jest takiego wspaniałego. Nie zawsze zastanawiałem się, co firma daje światu, co daje ludziom w swoim otoczeniu i co sobą reprezentuje.

Opracowanie Idei dla Twojej firmy jest kluczowym elementem w zarządzaniu i rozwoju. Często nazywana jest również “misją”. Twoja firma ma mieć wyraźną deklarację swojej idei. Ludzie w Twoim otoczeniu powinni bardzo wyraźnie rozumieć, co Twoja firma daje. Co daje klientom, co daje współpracownikom i innym kontrahentom.

Wyraźny opis idei swojej firmy ułatwia podejmowanie decyzji na bieżąco, stanowi źródło efektywnego komunikowania się firmy z jej otoczeniem, wewnętrznym i zewnętrznym.

Tu nie chodzi o wyniosłe teksty na ścianie typu “jesteśmy najlepsi na świecie.” itp. Tu chodzi o wyraz świadomości i zrozumienia co Twoja firma naprawdę robi. Patrząc w oczy Twoim klientom oraz Twoim współpracownikom, odpowiedz na pytanie co firma im daje.

Dobrze opisana Idea firmy umożliwi Ci rekrutowanie najlepszych talentów. Umożliwi wszystkim jej współpracownikom zaangażowanie, a klientom pomoże uświadomić sobie, dlaczego chcą z Tobą współpracować.

Zrób sobie krótką przerwę i zastanów się, jaka jest idea Twojej firmy, jaka jest jej misja?