„JEDYNYM SPOSOBEM WYWARCIA WPŁYWU NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA JEST ROZMOWA O JEGO PRAGNIENIACH I POKAZANIE MU JAK JE MOŻE SPEŁNIĆ”
DALE CARNEGIE

Każdy biznes wymaga dużego zaangażowania.

Osiąganie sukcesu w zakresie Twojej pasji oraz zgodnie z Twoimi oczekiwaniami wymagać będzie Twojego zaangażowania, oraz zaangażowania ludzi z Twoich zespołów i poza nimi.

Praca jest wymagana we wszystkich aspektach Twojej firmy. Żaden aspekt nie może zostać zaniedbany. Od najmniejszych szczegółów, do grubych spraw. Praca musi być podejmowana regularnie i reprezentować odpowiednią jakość.

W tym celu chcesz rekrutować i zaangażować najlepsze kadry, chcesz budować odpowiednią kulturę organizacyjną, która zapewni realizację założonych przez Ciebie, ambitnych celów strategicznych.

To, co sobą prezentujesz, zbliża do siebie odpowiednich ludzi. By upewnić się, że zbliżasz do siebie tych ludzi, których chcesz i potrzebujesz, zrób listę co jest dla Ciebie ważne w pracy. Czego oczekujesz od ludzi, co w zamian oferujesz i sprawdź, czy to wszystko im zapewniasz.

Często spotykam się z właścicielami biznesów, którzy na pytanie czego od ludzi oczekują odpowiedzi: “szacunku, zaangażowania, szczerości, pracowitości” itp. Kiedy pytam czym jest dla Ciebie szacunek czy zaangażowanie, przeważnie następuje krótka cisza. Tu się pojawia paradoks. Używamy języka wartości, których często sami do końca nie rozumiemy, ale oczekujemy zrozumienia i odpowiedniego zachowania od innych.

By budować odpowiednią kulturę organizacyjną w Twojej firmie i zarazem zapewnić sobie efektywną i wyraźną komunikację wewnątrz firmy, zrób listę 5-7 najważniejszych dla Ciebie wartości. Są to wartości, które każda zaangażowana osoba w firmie powinna reprezentować sobą. Następnie zdefiniuj, co dla Ciebie znaczą poszczególne wartości i jak z nich korzystać.

Wartościami, które zostały wybrane i zdefiniowane, podziel się ze wszystkimi osobami w Twojej firmie. Przy każdej okazji edukuj swój zespół, w zakresie wartości wyznawanych przez firmę. W ten sposób zapewnisz sobie na bieżąco odpowiednią kulturę organizacyjną, nastawioną na realizację wszystkich, najważniejszych celów biznesowych.