„SUKCES JEST PROGRESYWNĄ REALIZACJĄ WARTOŚCIOWEJ IDEI”
BOB PROCTOR

Zaczynaliśmy od obrazu przyszłości i tego, co chcemy osiągnąć. Uruchomiliśmy własną firmę zgodnie z naszą pasją, która ma realizować bardzo wyraźną ideę. Zgromadziliśmy wokół nas kompetentnych ludzi, którzy dzielą te same wartości co my.

Rozumiemy pojęcie i sens treningu, ćwiczymy i uczymy się na bieżąco, w celu osiągnięcia najwyższego poziomu obsługi klienta i dla samego siebie. Wydaje się, że jesteśmy gotowi na podróż.

Często jest tak, że mimo odpowiedniego przygotowania, utworzonych planów działania, posiadania doskonałego zespołu, życie nas zaskakuje. Niektóre elementy planu wydają się trudniejsze, niż wyglądały w trakcie planowania, pojawiły się nowe “okazje”, których nie uwzględniliśmy w planie i nagle kierujemy tam naszą uwagę i zasoby. Ludzie odchodzą, rynek się zmienia i jeszcze wiele innych niespodzianek może nam się przydarzyć.

Na pomoc przychodzi wówczas konsekwencja i wytrwałość. To dzięki nim da się realizować długofalowe plany. Mimo trudów, które się pojawiają, powinieneś „pchać” firmę w kierunku swojej misji i celów biznesowych. Każdy proces, planowany czy nie, obarczony jest jakimś poziomem niedoskonałości, co wychodzi „w praniu”. Nie poddawaj się. Wtedy jest właściwy czas, by wrócić do swojego “obrazu” i przypomnieć sobie, po co robisz to co robisz, dla kogo i co w tym wszystkim jest wspaniałe. Wtedy odzyskasz motywację i chęć dalszej realizacji swojej misji.

Statystyki MŚP pokazują, że około 70% przedsiębiorstw, które dzisiaj rozpoczynają działalność, za 5 lat prawdopodobnie nie będą już jej prowadzić. Rozumiesz, co to znaczy? 7 na 10 osób, które odważą się uruchomić swój biznes, nie osiągnie sukcesu!

I to w głównej mierze dlatego, że zabrakło im konsekwencji i wytrwałości w realizacji celów i założeń.

Ty za to wiesz już teraz, że konsekwencja będzie Twoją flagową cechą.

Ty konsekwentnie doprowadzisz swoją firmę do osiągnięcia założonych celów i zrobisz wszystko, co trzeba, żeby zrealizować wszystkie szczegóły Twojego obrazu.

Podsumowaniem tych krótkich rozważań może być praktyczna definicja sukcesu, którą kiedyś usłyszałem od jednego z moich mentorów, Boba Proctor’a:

„SUKCES JEST PROGRESYWNĄ REALIZACJĄ WARTOŚCIOWEJ IDEI”
BOB PROCTOR